Opis rasy

Standard rasy wg FIFe

Ogólnie koty średniej wielkości. Kocury wyraźnie większe od kocic. Rasa bardzo inteligentna, pozbawiona agresji o miłym usposobieniu.

Głowa średniej wielkości, w kształcie zmodyfikowanego klina o zaokrąglonych konturach. Czaszka delikatna, o płaskim czole i wystających kościach policzkowych. Stop niewielki. Mocna, zaokrąglona kufa z wyraźnie zaznaczoną brodą.

Uszy duże, szerokie u podstawy i otwarte. Delikatnie zaokrąglone na końcach. Osadzone nie za nisko i nie za wysoko. Wnętrze uszu pozbawione zupełnie owłosienia. Dopuszczalna niewielka ilość sierści na zewnętrznych krawędziach i tylnej powierzchni uszu.

Oczy duże, w kształcie cytryny, ustawione lekko ukośnie w kierunku zewnętrznych krawędzi uszu. Rozstawienie oczu powinno być nieco większe niż długość oka.

Szyja średniej długości, zaokrąglona i dobrze umięśniona. Kark dobrze zaznaczony, szczególnie u samców.

Korpus średniej wielkości. Klatka piersiowa szeroka i zaokrąglona. Brzuch zaokrąglony, sprawiający wrażenie najedzonego, ale nie gruby. Budowa kośćca średnia. Muskulatura mocna. Kot nie może sprawiać wrażenia delikatnego.

Nogi długie, proporcjonalne do ciała , średniej budowy kośćca i mocnej muskulaturze. Tylne nieco dłuższe od przednich. Przednie szeroko rozstawione. Stopy średnie, owalne o długich i smukłych palcach. Poduszki palcowe bardzo grube.

Ogon długi, proporcjonalny do ciała, giętki i bez załamków. Końcówka ogona zwężona i zawijająca się. Dopuszczalne owłosienie końcu ogona, tzw. lwi pompon.

Skóra pozbawiona włosów. W dotyku przypomina swoją teksturą irchę. Skóra kociąt bardzo pomarszczona. Dorosłe koty powinny zachować możliwie jak najwięcej zmarszczek, szczególnie na głowie. Wszystkie kolory akceptowane.